Лікування бактеріофагами

bacteriophage

Бактеріофаги (буквальний переклад - «пожирач бактерій») були відкриті майже 100 років тому. Завдяки особливостям цих мікроорганізмів, а саме вмінню адаптуватися до нових умов, вчені звернули на них особливу увагу і почали розробляти методи лікування бактеріофагами. Їхня здатність до розмноження та передачі нащадкам спадкової інформації дозволили людині використовувати їх як альтернативу антибіотикам для боротьби з інфекціями та знищення хвороботворних бактерій.

Бактеріофаги – це високоспецифічні віруси, найдрібніші природні структури. На відміну від більшості відомих людству вірусів, вони вражають не вищі організми (наприклад – людину), а лише нижчі – одноклітинні. Вони діють безпосередньо на тип бактерій, на який вони націлені. Цей процес не впливає на природну мікрофлору людини. Бактеріофаги можуть проникати в щільні структури, які називаються біоплівками, де накопичуються бактерії, а потім знищують ці бактерії.

Найважливіша перевага терапії бактеріофагами полягає в тому, що це нешкідливий метод лікування, і досі не спостерігалося серйозних побічних ефектів. Застосовуються у новонароджених дітей, вагітних і жінок, що годують. Антибіотики мають побічні ефекти, особливо при кишкових розладах. Тривале застосування антибіотиків може зашкодити різні органи людини. Бактеріофаги можуть позбавити пацієнта інфекцій, які роками безуспішно лікуються традиційними антибіотиками. Вони сумісні з усіма лікарськими препаратами. Їх застосування не обмежує використання інших ліків та не впливає на їхню ефективність. Виводяться з організму природним шляхом.

Зі зростанням лікарської стійкості бактерій до хімічних антибіотиків фахівці все частіше почали звертатися до фаготерапії для профілактики та лікування інфекційних хвороб людини.